AKP’nin yeni adayı Sarıgün mü?

Osman Sarıgün, bir kaç gün içerisinde Türkiye’nin gündemine oturtuldu, çünkü kendisi de bundan habersizdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun; CHP’liler için: “Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse, cenazede de olacaklar,” demişti. Cenazeye gelebilecek her CHP’li, bu sözlerden sonra hedef olduğunu gösterdi.

Ayrıca birkaç gün sonra, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Çubuk’taki cenaze töreninde bir çok kişi tarafından saldırıya uğraması, akıllara önceki gün atılan gazete manşetlerini ve Süleyman Soylu’nun söyledikleri geliyor.

Peki, onca kişi içinde neden Osman Sarıgün?

Osman Sarıgün, tipik Erdoğan âşığı ve AKP üyesi. Sarıgün, Çubuk’taki sakinlerin ve şehit yakınları tarafından tanınmadığı ortaya çıktı. Oysaki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırganların şehit yakını olduklarını ve acılarından dolayı saldırdıklarını beyan etmişti. Kılıçdaroğlu’na yumruğu atan Sarıgün, gazetecilerin sorularına: “O an gaza geldim,” diyerek, kendi üzerinden olayı atmaya çalıştı. Gelenler köyden değil, köylü ve şehit yakınları tanımıyor, peki nereden geldi bunlar?

Biraz geç de olsa, o gün gözaltına alındılar ve dün serbest bırakıldılar. Son serbest kalan kişi, Osman Sarıgün’dü. Salıverilen Sarıgün; iki kişi tarafından elleri öpülerek çekilen fotoğrafı yayıldı. İplik gibi; çözülüyor her şey.

Demek ki, AKP iktidarının işine gelmişti bu, CHP; şehit ailelerinin cenazesine gitmemesi, oradaki vatandaşların gözünde ‘PKK terör örgütü destekçileri’ olarak hafızalara kazınması istendi.

CHP sokağa mı zorlandı?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “İstiyorlar ki, CHP sokağa çıksın. Buna izin vermeyeceğiz,” demesi, iyi bir yaklaşımdı. Toparlandı ana muhalefet. Çünkü CHP’nin sokağa dökülmesi, hemen ardından, ülkücülerin de sokağa dökülmesi demekti. Ve İktidar, bundan faydalanıp; elindeki askerî, polisi güvenlik önlemi adı altında sokağa salacak, “CHP’nin bu ülkeyi yönetememesi, kargaşa sürüklemesi demektir,” yaklaşımıyla kayyım aracılığı ile belediyeleri alma girişimine girecekti.

Sarıgün aday mı?

Dönemin Demokratik partisi eski Genel Başkanı, Başbakanı Erdoğan için;

Türkiye’yi krizle karşı karşıya bıraktılar. Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye’de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır. Başbakan at üstünde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de aynı şekilde beceremedi,” diyen Süleyman Soylu‘yu İçişleri Bakanı yaptılar.

Ayrıca AKP’nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayı; Osman Sarıgün ile video çekip; “Türkiye’nin kahramanı,” diye tanıtıyor.

Türkçe Olimpiyatlarında Fethullah Gülen’e, “Hoş görünün, diyaloğun, barışın simgesi, değerli büyüğümüz, bu işin değerli mimarı Fethullah Gülen Hocamıza da sonsuz teşekkürler,” diyen Melih Gökçek’i, yıllarca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı yaptılar.

AKP, Gezi parkına yine şafak vakti saldırdı! Mısırlı Lavna Allani’nin yaralanma görüntüleri…” ve hemen ardından, “Antakya’da halk AKP’ye karşı yürüyor: Binler ‘Tayyip istifa’ diyor.”

İşte AKP’nin istediği üniversiteli: Hükümeti eleştiren eylem istemiyorum.

IMF’ye borcunu ödeyen AKP Türkiye’sinde her bebek 4500 dolar borçla doğuyor.”

Fethullah Gülen için, “Gıybet ve dedi-kodu kadar bir toplumu fesada sürükleyen iki virüs gösterilemez. Hakikat damlaları M. Fethullah Gülen,” paylaşımları, Sol Haber Portalı haber sitesinden paylaşıyor. Ve yorumları da kendi ekliyor. Bu paylaşımları yapan Julide Sarıeroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yaptılar.

Aynı zamanda, 10’uncu Türkçe olimpiyatları İzmir buluşmasında kürsüye çıkıp: “Yarım asır önce, İzmir’den başlayan yolculuğunu bugün küresel bir harekete dönüştüren buradan on binler muhterem hoca efendiye selam ve saygılarımı gönderiyorum. Baş koyduğu hizmet yolunda, hak yolunda başarılarını artırarak devamını diliyoruz,” diyen Binali Yıldırım’ı Bakan, Başbakan, Meclis Başkanı ve son olarak da İstanbul Büyükşehir Başkan adayı yaptılar.

Uzatmayayım…

Erdoğan, Fethullah Gülen ve AKP için bunları söyleyen kişiler; makamlarınca yükseldiler ise;

Kılıçdaroğlu’na yumruğu atan Osman Sarıgün’ü; ne yapmaz ki AKP!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s